Bonucci konfirmon paradën e Italisë: Kemi fituar negociatat

Mbrojtësi i Italisë, Leonardo Bonucci zbuloi se Azzurrët do të hipin në autobus të hapur pasi fituan negociatat për paradën.


Italianët kanë udhëtuar nga Quirinale në Palazzo Chigi dhe mbrojtësi i Juventusit, i cili shënoi golin e barazimit në finale, zbuloi se ata janë të gatshëm të parakalojnë trofeun e Euro 2020.

“Një emocion i papërshkrueshëm”, tha Bonucci për Sky Sport Italia. “Bërja e këtij udhëtimi nga Quirinale në Palazzo Chigi ishte e bukur”.

“Tani do të hipim në autobusin e hapur, këtë sukses ia kemi borxh tifozëve. Ne i fituam negociatat për të qenë në gjendje ta bëjmë këtë raund për mbështetësit tanë. Kupa është e tyre”, ka shtuar më tej ai.

Kjo është hera e dytë që Italia arrin ta fitojë Kampionatin Evropian, derisa Anglia ende nuk e ka shijuar një gjë të tillë.