×
 • Sport
 • Sport

  Botërori vijon sot me katër ndeshje interesante, zbresin në fushë Anglia dhe Holanda

  Reporteri
  25 Nëntor 2022 | 8:30

  Kupa e Botë do të vijojë sot me 4 ndeshje interesante.

  Në Grupin B Wellsi do të luajë ndaj Iranit me ndeshjen që starton në orën 11:00. Ekipi i Bale ka një pikë, ndërsa Irani pa pikë.

  Në Orën 14:00 Katari, vendi organizator që vjen pas humbjes 2-0 nga Ekuadori, do të luajë përballë Senegalit, ku e dhe këta të fundit vijnë pas një humbje ndaj Holandës.

  Ndërkohë, në orën 17:00 zbret në fushë Holanda e cila luan ndaj Ekuadorit në Grupin A. Të dyja ekipet sot me një fitore sigurojnë kualfikimin.

  Në orën 20:00 Anglia në superformë që vjen paas fitores 6-2 ndaj Iranit do të përballet me SHBA, teksa këta të fundit kanë një pikë në Grupin B.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!