Çartet Granit Xhaka, tifozët e Arsenalit ia sollën shpirtin te hunda!

Granit Xhaka nuk e ka përjetuar aspak mirë zëvendësimin që iu bë në ndeshjen kundër Crystal Palace, derisa tifozët e Arsenalit e vërshëllyen atë gjatë kohës kur po dilte nga fusha


Arsenali është duke luajtur me Crystal Palace ku rezultati aktual është 2-2 me Xhakën që kishte asistuar te goli i parë, shkruan Reporteri.net

Unai Emery vendosi që ta zëvendësonte mesfushorin me prejardhje nga Prishtina, derisa ky i fundit u vërshëllye nga tifozët në kohën kur po dilte nga fusha.

Por, Xhaka gjatë rrugës për në zhveshtore vendosi që t’iu kundërpërgjigjej tifozëve me anë të këtij gjesti që do ta shihni në videon e mëposhtme.

Ai madje hoqi fanellën në shenjë pakënaqsie dhe nuk shkoi te banka rezervë, por vazhdoi rrugën drejtë e në dhomat e zhveshjes ./Reporteri.net/