Challandes merr këtë vendim për Lirim Kastratin

Lirim Kastrati është rikthyer te Kosova U-21 dhe kështu nuk do të jetë pjesë e skuadrës A për ndeshjen ndaj Malit të Zi


Lirim Kastrati dje luajti tërë pjesën e dytë në ndeshjen e Kosovës me Gjibraltarin[1-0], por nuk arriti që të linte gjurmë, shkruan Reporteri.net

Ylli i Lokomotivës së Zagrebit tani është rikthyer te Kombëtarja U-21 e Kosovës për ndeshjen që djelmoshat e Rafet Prekazit do ta luajnë kundër Shqipërisë.

Ai pritet të jetë ndihme e madhe për Kosovën U-21, ku edhe në ndeshjet e kaluara ka qenë nga më të mirë në fiushë.

“Na u bashkëngjitë sot edhe Lirimi për ndeshjen Shqipëria U21 – Kosova U21 më 15-10-2019, ora 19:00 në Elbasan. Forca Kosova”, ka shkruar trajneri i portierëve tek Kosova U-21 Naser Prapashtica./Reporteri.net/