Chelsea e mposhtë Aston Villën në shtëpi, buzëqesh Lampard

Para pak çastesh ka përfunduar takimi ndërmjet Chelseas dhe Aston Villës, duel ky në kuadër të xhiros së 14’të në Premierligë.


Chelsea i Lampard ka arritur që ta mposhtë skuadrën e Aston Villës me rezultatin final në 2:1, shkruan Reporteri.net.

Serinë e golave e hapën vendasit përmes Abraham në minutën e 24’të të takimit, ndërkaq ku po mendohej se pjesa e parë do mbyllej në të mirë për Chelsea-s, në skenë doli Terzeguet, i cili barazoi shifrat në 1:1.

Ndërsa, në pjesën e dytë, Chelsea luajtën më mirë, ku përmes Mount në minutën e 48’të vulosën edhe fitoren.

Pra, takimi Chelsea – Aston Villa u mbyll në 2:1.

/Reporteri.net/