David Luiz është operuar me sukses, por gjasat për të luajtur këtë sezon nuk janë të mëdha

Arsenali ka konfirmuar se David Luiz i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjike në gjurin e djathtë dhe pritet të kthehet në stërvitje në javët në vijim.

Braziliani mungoi në humbjen e Topçinjve nga Liverpooli të shtunën mbrëma, ndërsa Mikel Arteta ka pranuar se nuk është i sigurt se a do të mund të luajë qendërmbrojtësi më këtë sezon.

Futbollisti, i cili këtë muaj i mbush 34 vjet, ka shumë pak kohë për t’u rikuperuar në përpjekje që të luajë sërish këtë edicion.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Luiz (@davidluiz_4)