David Luiz po shkon në Brazil, te kjo skuadër

Qendërmbrojtësi brazilian, David Luiz është bërë me skuadër të re.


Luiz i cili përfundoi kontratën dy-vjeçare me Arsenalin, ishte lojtar i lirë pasi palët nuk arritën një marrëveshje për rinovimin e kontratës.

34-vjeçarit nuk i ka shkuar gjatë pa skuadër dhe tani duket se është përcaktuar se ku do të vazhdojë karrierën e tij.

Braziliani Luiz ka arritur marrëveshje verbale me skuadrën braziliane Flamengo, duke pranuar ofertën nga klubi brazilian deri në dhjetor 2022, raporton Fabrizio Romano.

Tani kanë mbetur vetëm dokumentacionet për t’u kompletuar transferimi dhe qëllimi kryesor i Luiz është që të fitoj titullin e ligës me ekipin brazilian.