Di Maria reagon ashpër pasi Argjentina nuk e ka ftuar në Kombëtare

Angel Di Maria ka shfaqur frustrimin e tij me Kombëtaren e Argjentinës, e cila nuk e ka ftuar për ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës


Trajneri Lionel Scaloni ka publikuar listën me lojtarët e ftuar për ndeshjet me Ekuadorin dhe Boliovinë, por aty mungon emri i Di Marias, shkruan Reporteri.net

E për këtë ka reaguar ashpër anësori i PSG-së, i cili nuk mund ta besojë që ai nuk është ftuar nga Argjentina.

“Nuk mund ta gjej asnjë shpjegim për këtë. Nuk kam fjalë. Ekipi kombëtar i Argjentinës është më i rëndësishmi për mua”, ka thënë Di Maria. /Reporteri.net/