Donis Avdijaj merakli i ‘imellave’, ia çelë nja dy me ‘zbavitu.net’ futbollistëve të Krasnodarit

Donis Avdijaj pati një javë të çuditshme tek Trabzonspor


Donis Avidjaj fundjavën që shkoi u turpërua nga trajneri Unal Karaman, i cili e inkuadroi në pjesën e dytë kundër Goztepes dhe më pas e zëvendësoi pas vetëm 36 minutave lojë, shkruan Reporteri.net

Por, ylli kosovar mbrëmë ishte startues për Trabzonin në sfidën kundër Krasnodarit në Europa Ligë ku turqit u mposhtën 3-1.

 

View this post on Instagram

 

Unlucky score , but we can take good things with us , Sunday for 3 ⚽️

A post shared by Donis Avdijaj ∞ (@donisavdijaj10) on

23 vjeçari ishte në fushë për 65 minuta derisa pati një paraqitje të mirë, ku dy lojtarëve ia çeli nga një “imell” si dhe kishte mundësinë të shënonte, por portieri kundërshtarë priti goditjen e tij.

Ndryshe, Avdijaj vazhdon të injorohet nga Bernard Challandes, o cili nuk po e fton te Kosova që një kohë të gjatë. /Reporteri.net/