Dortmund zhvillon ndeshjen e dytë në Bundesligë kundër Freiburg, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Freiburg-Borussia Dortmund.

Borussia Dortmund hynë në këtë ndeshje pas fitores shumë të vështirë kundër Bayer Leverkusen, 1-0, në ndeshjen hapëse të Bundesligës.

Terzic sonte ka startuar me një formacion të fortë kundër skuadrës modeste, SC Frieburg ku nga minuta e parë ka startuar: Reus, Malen dhe Bellingham.

Kjo ndeshje është në kuadër të xhiros së dytë të Bundesligës gjermane. Ndeshja fillon në ora 20:30.

Formacionet zyrtare:

SC Freiburg
Borussia Dortmund

/Express