Dortmundi është gati sonte – Pamje fantastike nga stadiumi “Signal Iduna Park”

Sonte me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi ndërmjet Dortmundit dhe Paris SG, duel ky në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.


Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Signal Iduna Park”, ku pritet të ketë një numër të madh të tifozëve, pasi dihet se tifozët e Dortmundi janë të zhurmshëm.

Ndërkaq, skuadra parisien do të mundohet që t’i bëjë ballë sulmit Haalnad e Sancho.

Më poshtë mund ta shikoni një video të stadiumit “Signal Iduna Park”, para fillimit të takimit, thjeshtë i mrekullueshëm.