E ardhmja e Lautaro, agjenti konfirmon gjithçka

Lautaro Martinez nuk shkon te Barcelona. Ky ka qënë konfirmimi i dhënë nga agjenti Carlos Yague, në një intervistë për mediet italiane.


Ai shprehet se Lautaro është i lumtur te Interi dhe do respektojë kontratën.

Kujtojmë që sulmuesi kërkohet me ngulm nga Barcelona, por si duket katalanasit do ngelin ”duarthatë”.

”Sot Lautaro ka një kontratë tre-vjeçare dhe është shumë mirë atje ku është. Ai ka pasur një sezon të shkëlqyeshëm. Largimi i Lautaro është më shumë një temë mediatike sesa reale.” – pohon Yague.