E çuditshme: Muriqi nuk starton nga fillim në ndeshje e Kupës kundër Kayserispor

Sonte me fillim nga ora 18:30, do të zhvillohet takimi ndërmjet Kayserispor dhe Fenerbahces, duel ky në kuadër të 1/8 së finales në kupën e Turqisë.


Tashmë të dyja skuadrat kanë publikuar formacioni zyrtare të natës së sotme, por e çuditshme është se sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ndodhet në bankën rezervë, shkruan Reporteri.net.

Muriqi gjatë gjithë sezoni të kaluar ishte startues për skuadrën e tij në Superligën turke, por sot në ndeshjen e kupës kanë ndryshuar gjërat, Muriq qëndron në bankën rezervë.

Më poshtë mund ta shikoni formacioni startues të Fenerbahces për ndeshjen e sotme.