E dhimbshme: Momenti kur boksieri i njohur merr disa goditje të rënda dhe bie në koma

Patrick Day është dërguar me urgjencë në spital pas humbjen kundër Charles Conwell në meçin e kategorisë super të mese të dielën.


Dayn u desh ta largonin nga ringu në barelë pas nokautit që e pësoi në rundin e 10-të.

Sipas televizionit që e transmetoi meçin, DAZN, boksieri amerikan është në kujdes intensiv pasi kishte pësuar sulm pas nokautit.

ESPN raporton se 27-vjeçari i është nënshtruar një operacioni emergjent në tru.