E fundit: Cristiano Ronaldo është fitues i Topit të Artë për vitin 2019

Cristiano Ronaldo është fitues i Topit të Artë për vitin 2019.


Siç raporton Corriere dello Sport, ka të dhëna që Ronaldo do të shpallet fitues për herë të gjashtë i këtij çmimi prestigjioz, shkruan Reporteri.net

Të dërguar të France Football janë nisur për ta takuar Ronaldon në Torino për ta incizuar intervistën e cila do të lëshohet pas ceremonisë së ndarjes së çmimit.

Siç duket delegacioni i France Football ka pasur një drekë me Cristiano Ronaldon dhe drejtorin sportive të Juventusit, Fabio Paratici.

Sulmuesi portugez është favorit për të fituar Topin e Artë të gjashtë të tij, duke mposhtur kështu konkurrencën e Virgil van Dijk dhe Leo Messit./Reporteri.net/