E mposhti Joshuan, Usyk vjen me deklaratën emocionuese pas meçit

Oleksandr Usyk e ka fituar meçin ndaj Anthony Joshuas dhe është kampion i ri i botës.


Usyk ishte fantastik ndaj boksierit britanik, duke treguar potencialin e tij të madh që ka. Ai fitoi ndaj Joshuas me vendim unanim.

Pas ndeshjes, ai foli për këtë arritje, ku tha se për të është e jashtëzakonshëm.

“Kjo do të thotë kaq shumë për mua, është e pabesueshme,” tha Usyk pas luftës.

 

“Lufta shkoi saktësisht ashtu siç e prisja, kishte disa momente ku Anthony më shtyu, por nuk ishte asgjë e veçantë. Dymbëdhjetë vjet më parë gruaja ime më tha po, dhe unë e festova këtë me fitore.”

“Ne kemi punuar kaq shumë që nga janari për këtë luftë, më mungojnë fëmijët e mi dhe i shikoj ata duke luajtur, dua të shkoj në shtëpi para se të mendoj për ndeshjen e re”, tha ai.