Edhe skuadra e Atletico Madridit ka filluar stërvitjet sot

Si gjithë skuadrat e tjera në Spanjë, edhe klubi i Atletico Madridit ka filluar stërvitjet sot.


Barcelona dhe disa skuadra të tjera të La Ligas, përmes faqeve të tyre zyrtare, njoftuan se kanë filluar stërvitjet e rregullta, dy muaj pas mbylljes në karantin, si parandalim për përhapjen e koronavirusit, shkruan Reporteri.net

Pra, edhe skuadra e Atletico Madridit, ka njoftuar tifozët e saj se sot ekipi i parë kanë dalë në stërvitje.

Kujtojmë, se La Liga pritet të fillojë me 20 qershor dhe të përfundojë me 26 korrik.