Edhe Ylli i Juventusit, Paulo Dybala, rezulton me Coronavirus

Ylli sulmues i Juventus-it, Paulo Dybala, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus.


Sipas El Nacional, Paulo Dybala tani është në karantinë, me 121 anëtarë të stafit të klubit në izolim vullnetar, shkruan Reporteri.net.

El Nacional shënon gjithashtu se shoku i skuadrës së Dybala, Gonzalo Higuain, po monitorohet nga afër pasi besohet se ai kohët e fundit ka qenë në kontakt me 26-vjeçarin.

Virusi COVID-19, tashmë ka filluar të prekë edhe botën e futbollit duke infektuar kështu disa futbollistë dhe disa basketbollistë. /Reporteri/.