Eroll Salihu flet pas shkarkimit të Ahmetit: Ai ishte i mirë në punë, por e futën ‘llugave’, njëtë si Gramozin

Sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu sot e konfirmoi se Arianit Ahmeti nuk do të jetë pjesë e Federatës e Futbollit e Kosovës.


Pra, e gjithë kjo erdhi, pasi Arianit Ahmeti u mundua që ta shkarkoj nga detyra aktuale kryetarin e FFK-së, Agim Ademi, shkruan Reporteri.net.

Eroll Salihu i ftuar në emisionin “Imazh” në RTK, zbuloi gjithçka rreth këtij raste, ai gjithashtu përmendi edhe Gramoz Vokrrin, ku tha se njëjtë si Arianitin dhe Gramozin e kishin futur llugave.

“Përnjëherë me dal me thonë unë jam ky e ky, ishte diçka interesante, ashtu si këta edhe Gramozin e futën llugave, edhe pse për Vokrrin kam respekt të mëdha. E sa për Arianitin, ai paska pas ambicie të mëdha”, tha Salihu.

/Reporteri.net/