Faqja zyrtare e EURO 2020 rikujton pritjen fantastike të penaltisë nga Aro Muric

Ariajnet Muric kishte pritur penaltinë e Bakasetas në ndeshjen që Kosova e luajti këtë muaj me Greqinë në Athinë


Kosova luajti baras 0-0 me Greqinë në ndeshjet e cila u zhvillua në Athinë më 14 tetor dhe ishte e vlefshme për Ligën e Kombeve, shkruan Reporteri.net

Heroi i Kosovës atë mbrëmje ishte Aro Muric, i cili në minutën e 19-të e priti për mrekulli penaltinë e Bakasetas.

Tani është faqja zyrtare e UEFA EURO 2020 që ka shpërndarë këtë pritje të penaltisë nga portieri i Kosovës. /Reporeteri.net/