Feronikeli e nis furishëm kampionatin, shkatërron Gjilanin në xhiron e parë

Feronikeli e ka mposhtur Gjilanin me rezultat 4-0 në kuadër të xhiros së parë të Superligës së Kosovës


Bedri Greca, ish-lojtari i Gjilanit shkëlqeu në këtë takim duke shënuar hat-trik për Feronikelin, shkruan Reporteri.net

Greca shënoi në minutat 14′, 42′ dhe 54′, derisa golin e katërt për Niklin e realizoi Santos në minutën e 95′.

Gjilani në këtë takim tregoi një paraqitje shumë të dobët dhe mund të humbiste me ndonjë rezultat edhe më të thellë se 4-0. /Reporteri.net/