Finale me shumë mungesa, formacionet zyrtare nga ndeshja Arsenal-Chelsea

Wembley mirëpret sot finalen e FA Cup, ku përballë njëra tjetrës do jenë Arsenal dhe Chelsea (18:30).


Si Lampard, ashtu edhe Arteta kanë vendosur për titulalrët që do zbresin në fushë. Mund të theksojmë se nuk janë ”kursyer” më të mirët, ndaj pritet një ”përballje” zjarri.

Trajneri i Chelsea, Lampard synon troufeun e parë në sezonin e tij të parë te Chelsea, ndërsa në krahun tjetër, Arteta dëshrion të tregojë se dështimi në kampionat ishte rastësi.

Formacionet:

Chelsea: Caballero, James, Azpilicueta, Zouma, Rudiger, Alonso, Jorginho, Kovaccicc, Mount, Giroud , Pulisic

Arsenal: Martinez, Holding, David Luiz, Tierney, Bellerin, Xhaka, Ceballos, Maitland Niles, Pepe, Lacazzete, Aubameyang.