Fjeti me gruan e vëllait dhe sulmoi dy femra, Ryan Giggs nuk do ta drejtojë Kombëtaren kundër Shqipërisë

Ryan Gigs nuk do të jetë më trajneri i Uellsit me vendimin që është marrë nga Federata përpara Evropianit. Gjithashtu edhe Shqipëria do ta zhvillojë përballjen miqësore kundër këtij kundërshtari në muajin qershor, që tashmë i ka kaluar ndihmësit të Gigs, Robert Page.


Por çfarë ka ndodhur me legjendën e futbollit? Jashtë fushës së blertë Ryan Giggs është një njeriu i ulët. Ai akuzohet për dy incidente duke ushtruar dhunë ndaj femrave, ku mes tyre ishte edhe e dashura e tij. Për këtë arsye duhet të përgjigjet para ligjit.

Gjithashtu Gigs nuk ka marrëdhënie të mirë as me familjarët e tij pasi flinte me gruan e vëllait Rodri për vite me radhë. “Të gjithë e kanë një pikë të dobët. Por kur Ryan shkon në parti, duhet të flejë me patjetër me një femër se është manjak”, ka thënë vëllai Rodri. /Sport Ekspres/