Flaka Loxha fiton medaljen e bronztë evropiane

Flaka Loxha ka fituar medaljen e bronztë evropiane për juniore, në kampionatin evropian, që po mbahet në Vantaa të Finlandës


Loxha në luftën për të bronztën përmes repesazhit, mposhti rusen Vita Maidanik, kategoria -57 kg.

Më përgjithësi, Flaka kishte paraqitje të mirë në këtë kampionat evropian ku shënoi katër fitore dhe një humbje.