Formacionet zyrtare: Barca luan për tri pikë ndaj Granadas

Barcelona është nikoqire e Granadas në ndeshjen e javës së pestë në La Liga.


Katalunasit i kanë zhvilluar vetëm tri ndeshje deri më tani duke regjistruar dy fitore dhe një barazim, ashtu që numërojnë shtatë pikë në tabelë.

Ekipi mysafir ka regjistruar dy barazime dhe dy humbje, nga katër ndeshje të zhvilluara.

Trajnerët Ronald Koeman dhe Robert Moreno i kanë gati formacionet me lojtarët që do ta nisin ndeshjen nga fillimi.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Dest, Araujo, Eric García, Balde; Busquets, Frenkie De Jong, Sergi Roberto; Coutinho, Memphis Depay, Demir.

Formacioni startues i Granadas: Maximiano; Quini, Duarte, Abram, Escudero; Monchu, Milla, Eteki; Puertas, Machis; Jorge Molina.