FSHF hap hetim për ndeshjen Bylis-Tirana, e cila po konsiderohet si e trukuar

“Ujku qimen e ndërron, por zakonin nuk e harron”.


Kjo shprehje popullore i shkon shumë për shtat futbollit shqiptar, i cili nuk mund të heqë dorë nga shfaqjet e shëmtuara, për të cilat jemi bërë shembull ndëshkimi edhe në arenën ndërkombëtare.

Gjysmëfinalja e parë e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës ka risjellë në skenë ndeshjet e çuditshme dhe dyshimet e forta.

Kurse, tashmë, Komisioni Etikës ka nisur grumbullimin e fakteve, pamjeve dhe deklaratave për ndeshjen e zhvilluar të enjten në Kupën e Shqipërisë.