×
 • Sport
 • Sport / Të gjitha detajet

  Fury – Usyk: Sonte meçi i gjigantëve të boksit – në këtë orë fillon lufta e shumëpritur

  Reporteri
  18 Maj 2024 | 8:59

  Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të shtunën.

  Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do të përballet me homologun e tij 37-vjeçar ukrainas, Usyk – i cili mban rripat në WBA, WBO, IBF dhe IBO.

  Kjo luftë do të zgjatë 12 raunde në eventin e boksit të emëruar si “Ring of Fire në Riad”.

  Kur dalin në ring Usyk dhe Fury?

  Usyk dhe Fury do të fillojnë ecjen e tyre në ring për ngjarjen kryesore në orën 00:00 pas mesnate mes së shtunës dhe së dielës.

  Lufta do të fillojë menjëherë pas kësaj.

  Ku zhvillohet lufta Usyk-Fury?

  Vendi i meçit është “Kingdom Arena” në kryeqytetin e Arabisë Saudite.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!