Futbollisti i Atletico Madridit del pozitiv me COVID-19

Jose Maria Gimenez është testuar pozitiv për COVID-19.


Atletico Madrid ka njoftuar se Jose Maria Gimenez është testuar pozitiv për COVID-19.

Klubi nga La Liga ka konfirmuar lajmin nëpërmjet një komunikate të publikuar në profilin zyrtar në Twitter.

Mbrojtësi uruguaian në pritje të testeve të tjera do të zhvillojë stërvitje individuale.

Gimenez është asimptomatik dhe ka qenë në izolim në shtëpinë e tij në pritje të rezultatit të testit ku tani do të karantinohet sipas protokolit të stafit mjekësor të Atletico Madridit.