Gazetari spanjoll mbetet gojë hapur: Ishte për t’u frikësuar nga ‘Federata’ e Kosovës

Televizioni i njohur spanjoll, ‘El Chiringuito’, dje erdhi me një skandal të madhe, ku i referohej Kosovës si Federatë.


Ndonëse Kombëtarja jonë humbi me rezultatin final në 0-2, djelmoshat e Challandes treguan karakter të lartë dhe lojë të mirë, shkruan Reporteri.net

Kështu pas ndeshjes, gazetari spanjoll i televizionit, ‘El Chiringuito’, Josep Pedrerol e vlerësoi Kombëtaren e Kosovës si të rrezikshme me futbollistët, Rashica, Muriqi e Bytyqi.