×
 • Sport
 • Sport

  Goli i çuditshëm i shënuar nga Ronaldo mbrëmë, portieri nuk mundi të shihte asgjë

  Reporteri
  23 Shtator 2023 | 10:56

  Cristiano Ronaldo shënoi dy gola për të ndihmuar Al-Nassr që të regjistrojë fitoren e radhës në Ligën Profesionale Saudite.

  Al-Nassr fitoi me rezultatin 4:3 ndaj Al-Alhi, teksa ylli portugez kontribuoi me dy gola në këtë takim

  Goli i parë i Ronaldos në ndeshjen e së premtes ishte i çuditshëm dhe pak i diskutueshëm.

  Ai shënoi në minutën e katërt pas asistimit të Sadio Mane, por portieri kundërshtar, Edouard Mendy, e kishte thuajse të pamundur që të reagonte më mirë në goditjen e “CR7”.

  Dhe kjo nuk ndodhi për shkak se goditja ishte e fortë, mirëpo për shkak se nuk e kishte pamjen e qartë. Tymi në fushë ishte rezultat i një ndezjeve së mjeteve piroteknike para ndeshjes dhe kjo do të thoshte se shumë tifozë – dhe ndoshta portieri i Al-Ahli gjithashtu – nuk e kishin një pamje të qartë të topit ndërsa ai përfundoi në rrjetë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!