Hazard pas rikthimit në shtëpi e ‘thumbon’ Chelsean: Ne jemi Reali dhe mund të fitojmë

Eden Hazard me Real Madridit mbrëmë luajti ndeshjen e parë kundër ish “shtëpisë” së tij, Chelseat në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve.


Në këtë ndeshje, Hazard u inkuadrua në minutën e 66-të për të zhvilluar më shumë se 25 minuta në shtëpinë e tij ku u bë i njohur në gjithë futbollin evropian, shkruan lajmi.net.

Pas përfundimit të ndeshjes, belgu në një deklaratë të shkurtër reagoi duke thënë se nuk do të jetë aspak e vështirë, mirëpo ata janë duke menduar vetëm për kualifikimin tutje.

“Javën tjetër në Stamford Bridge, nuk do të jetë e lehtë. Por ne jemi Real Madrid dhe mund të fitojmë”, tha Hazard.

Takimi i dytë mes dy skuadrave do të zhvillohet më 5 maj.