I jepet lamtumira e fundit Presidentit historik të Gjilanit, Shukri Sylejmanit

Në mëngjesin e sotëm, ka ndërruar jetë Shukri Sylejmani, Presidenti historik i klubit të Gjilanit.


Sylejmanit iu dha lamtumira e fundit në varrezat e qytetit të Gjilanit.

Në ceremoninë e varrimit morën pjesë familjarë, miq, të afërm, kolegë, sportdashës dhe përfaqësues të institucioneve.

Sylejmani në opinion njihet si një njeri që dha shumë për futbollin gjilanas e në veçanti për Gjilanin.

Vdekja e tij është një humbje e madhe për qytetin e Gjilanit dhe futbollin kosovar në përgjithësi.