I papërmbajtshëm Akil Gjakova, mposht me ‘Ippon’ japonezin Ebinuma dhe prekë gjysmëfinalen

Akil Gjakova e ka fituar edhe luftën e radhës në garat e Grand Prix 2019.


Kosovari mposhti japonezin Ebinuma, pasi paraprakisht kishte mposhtur zviceranin Nils Stump, shkruan Reporteri.net

Xhudistin kosovar e pret një punë e vështirë në gjysmëfinale pasi do të ndeshet me luftëtarin nga Uzbekistani, Khikmatillokh Turaev.

Kujtojmë që Akili garon në kategorinë deri në -73 kg./Reporteri.net/