Interi mezi barazon me Parmën

Interi ka bërë një hap fallcë në Serie A ku ka barazuar kundër Parmës me rezultat 2-2. Parma shënoi dy gola në pjesën e dytë kurse Inter krejt çfarë bëri ishte një barazim që është një hap fallcë për një skuadër që synon titullin e kampionit


Interi ka bërë një hap fallcë drejt titullit të kampionit pasi që ka humbur nga Parma në San Siro.

Pjesa e parë ishte e barbartë, edhe pse Interi ishte me kërkues në këtë pjesë dhe ishte afër për të shënuar.

Me të filluar pjesa e dytë, Parma do të shënonte menjëherë gol duke kaluar Parmën në epërsi që në minutën e 46-të Gervinho.

Gervinho do të shtonte edhe një gol në minutën e 62-të.

Pikërisht pas këtij goli Interi filloi që të kthehet në lojë dhe ku shënoi në minutën 64-të me Brozovic.

Në minutat shtesë shënoi Ivan Perisic por tashmë ishte vonë dhe Inter mbetet në vendin e pestë në Serie A me vetëm me 11 pikë.