Ismet Munishi e ndez derbin ashtu siç dinë ai: Krejt Kosova po lutet që ne të humbim

Prishtina-Ballkani është ndeshja që po pritet me padurim në futbollin kosovar


Xhiro e 20-të e Superligës së Kosovës do të sjell derbin e madh ndërmjet Ballkanit, që është lider dhe Prishitnës që zë vendin e dytë në tabelë, shkruan Reporteri.net

Kjo ndeshje do të luhet të shtunën në Fadil Vokrri me fillim nga ora 17:00.

Në një postim të bërë në Facebook, Ismet Munishi ka thënë se e gjithë Kosova po lutet që Ballkani ta humb këtë ndeshje.

Ky është postimi i plotë i Munishit:

Masi oshte ndeshje e zakonshme ju pershendes me kete foto . Masi oshte ndeshje e zakonshme pse po tutni pra . E di qe krejt Kosova lutni me hup sepse na jemi me te miret dhe keni shume frikë nga ne . Pa merak se te gjithve ju vjen radha . E pranoj qe eshte ne form te mire Fc Prishtina por me neve eshte shume veshtirë. Sepse na jemi kampiona Fc Ballkani Per me teper ne konferencen per shtyp te premten.