Jurgen Klopp flet pas barazimit me Evertonin dhe jep mendimin e tij rreth VAR-it

Evertoni dhe Liverpooli sot luajtën baras 2-2 në ndeshjen e cila ishte e vlefshme për xhiron e pestë në Premier Ligë


Liverpooli ishte pranë fitores, por VAR në minutën e 93-të anuloi një gol të shënuar nga Jordan Henderson, shkruan Reporteri.net


Ky gol i anuluar ngjalli shumë reagime, por Klopp ka thënë se ai është një fans i VAR-it dhe se sot vetëm fati nuk ishte me skuadrën e tij.

“Të jem i sinqertë sa vjen dhe bëhet më e vështirë për të marrë pikë. Ky është derbi më i bukur dhe më i fortë që kur unë jam bërë trajner i Liverpoolit dhe duhet theksuar se ishte një ndeshje shumë e mirë nga ana jonë,” ka thënë Klopp.

“Unë jam një fans i VAR-it, por nuk e prisja këtë që ndodhi. Thjesht fati nuk ishte me ne, por ne bëmë një ndeshje të shkëlqyer,”. /Reporteri.net/