Këta janë 26 lojtarët në Serie A të infektuar me coronavirus

Me infektimin e dy futbollistëve të Milan, Gianluigi Donnarumma dhe Jens Petter Hauge shkon në 26 numri i futbollistëve të Serie A që rezultojnë ende pozitivë me COVID-19.


Për momentin, skuadra më e goditur është Parma me 7 futbollistë të infektuar, emrat e të cilëve nuk janë bërë publikë.

Të prekurit te të gjithë skuadrat e Serie A:

Atalanta: Marco Carnesecchi

Crotone: Denis Dragus

Genoa: Petar Brlek, Darian Males

Hellas Verona: Koray Gunter

Inter: Skriniar, Roberto Gagliardini, Ionut Radu

Juventus: Cristiano Ronaldo

Milan: Matteo Gabbia, Gianluigi Donnarumma, Jens Petter Hauge

Parma: 7 lojtarë (emrat nuk janë publikuar nga klubi)

Roma: Amadou Diawara, Riccardo Calafiori

Sassuolo: Jeremy Toljan

Spezia: Guido Maggiore, Martin Erlic

Torino: 2 lojtarë (emrat nuk janë publikuar nga klubi).