Këta janë 3 futbollistët e nominuar për çmimin e më të mirit nga UEFA

Robert Lewandowski, Kevin De Bruyne dhe Manuel Neuer janë 3 të nominuarit për çmimin e Lojtarit më të Mirë të UEFA-s për sezonin 2019/20


Ky çmim do t’i jepet njërit nga këtyre 3 futbollistëve më 1 tetor, në ditën kur do të hidhet shorti për edicionin e ri të Ligës së Kamionëve, shkruan Reporteri.net

Lewandowski dhe Neuer fituan Ligën e Kampionëve me Bayernin, derisa De Bruyne arriti deri në çerekfinale me Cityn.

Sulmuesi polak llogaritet si favorit për ta fituar këtë çmim. /Reporteri.net/