×
 • Sport
 • Sport

  Kjo vajzë po bën xhiron e botës: Ajo po konsiderohet si “makthi më i madh” i Ronaldos

  Reporteri
  03 Dhjetor 2023 | 11:49

  Një vajzë nga Maroku po bën xhiron e botës pas humbjes së Al-Nassr në “El Clasico” të Arabisë Saudite ndaj Al Hilalit.

  Shpresat për titull për Al-Nassr morën një ‘goditje’ të madhe pas humbjes që pësuan me rezultat të thellë 3-0 ndaj Al-Hilal, pasi tani janë shtatë pikë larg vendit të parë.

  Përndryshe kjo ishte humbja e parë për Al-Nassr në elitën e futbollit arab që nga gushti i këtij viti kur ata pësuan me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Al-Taawoun.

  Kjo vajzë u pa teksa po përcjellte nga stadiumi ndeshjen mes dy gjigantëve të futbollit arab dhe kjo nuk ishte hera e parë që ajo ndjekë Cristiano Ronaldon.

  Ajo ishte bërë virale në vitin 2022 kur Maroku eliminoi Portugalinë nga Kupa e Botës.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!