Konfirmohen dy xhirot e para të sezonit të ri në Serie A

Ndeshjet hapëse të sezonit 2021-22 në Serie A do të jenë Inter-Genoa dhe Verona-Sassuolo të shtunën 21 gusht, pasi janë konfirmuar kohët e sakta të fillimit të dy xhirove të para.


Biletat nuk janë ende në shitje për këto ndeshje, kryesisht sepse ende nuk ka qartësi se sa spektatorë do të lejohen në stadiume dhe çfarë protokolli do të përdoret për të kontrolluar statusin e tyre të COVID-19 me rastin e hyrjes.

Në teori, Green Pass i aprovuar nga BE duhet të jetë i mjaftueshëm, por komiteti teknik shkencor (CTS) nuk ka dhënë ende vendimin e tij se kur, si dhe në çfarë numra tribunat do të rihapen në Serie A.

Java 1

E Shtunë 21 Gusht

Verona-Sassuolo (18.30)

Inter-Genova (18.30)

Empoli-Lazio (20.45)

Torino-Atalanta (20.45)

E Diel 22 Gusht

Bolonja-Salernitana (18.30)

Udinese-Juventus (18.30)

Napoli-Venezia (20.45)

Roma-Fiorentina (20.45)

E hënë 23 gusht

Cagliari-Spezia (18.30)

Sampdoria-Milano (20.45)

Java 2

E Premte 27 Gusht

Udineze-Venezia (18.30)

Verona-Inter (20.45)

E Shtunë 28 Gusht

Atalanta-Bolonja (18.30)

Lazio-Spezia (18.30)

Fiorentina-Torino (20.45)

Juventus-Empoli (20.45)

E Diel 29 Gusht

Genoa-Napoli (18.30)

Sassuolo-Sampdoria (18.30)

Milan-Cagliari (20.45)

Salernitana-Roma (20.45)