La Liga do të rifillojë me 11 qershor me ndeshjen Sevilla – Real Betis

Tashmë është konfirmuare edhe nga presidenti i La Ligas, Javier Tebas, që kampionati spanjoll do të rfillojë me 11 qershor me ndeshjen e parë që do të jetë Sevilla – Real Betis.


Kur kanë kaluar 2 muaj nga izolimi total shkaku i pandemisë koroanvirus, sot vjen konfirmimi nga La Liga se ndeshjet do të zhvillohe në qershor, por normalisht pa tifozë, kjo si rregull për ta parandaluar përhapjen e virusit, shkruan Reporteri.net

Kujtojmë se liga e parë që kishte guximin për t’i filluar ndeshjet menjëherë pas masave lehtësuses, ishte Bundesliga, e cila po i zhvillon ndeshjet pa tifozë dhe konformë rregullave të vendosuar nga qeveria gjermane./Reporteri.net/