Lamtumira emocionuese e Ronaldos për ish trajnerin e Interit

Ronaldo ka falënderuar Luigi Simonin për mësimet që ia ka dhënë, pasi ish trajneri i Interit ndërroi jetë të premten.


Fenomeni sezonin më të mirë tek Inter e kishte kaluar në drejtimin e Simonit në vitet 1997/1998, duke shënuar 34 gola në të gjitha garat dhe duke fituar Kupën UEFA-s.

“Gigi Simoni nuk ishte vetëm një trajner për mua”, ka shkruar Ronaldo në Instagram, përcjell lajmi.net.

“Nëse mendoj për të sot, mendoj për atë si një njeri të mençur dhe të mirë, i cili nuk të detyroi të bësh gjëra. Përkundrazi, ai ju shpjegoi pse ato gjëra ishin të rëndësishme.

“Unë mendoj për një mësues, si në këtë foto që kemi marrë në Krishtlindje: ai ishte dirigjenti dhe ne ishim orkestra”“Kështu e kujtoj, me atë buzëqeshje, zërin e tij të qetë, këshillat e tij të çmuara. Ne mund dhe duhet të kishim fituar më shumë, por fituam së bashku, gjë që ai na predikonte gjithmonë.

“Faleminderit shef, më mësove më shumë sesa mund ta imagjinoja.”