×
 • Sport
 • Sport

  Lazio e turpëron Milanin, e mposht 4-0

  Reporteri
  24 Janar 2023 | 22:51

  Lazio e ka mposhtur Milanin me rezultat të thellë prej 4-0.

  Goli i parë në ndeshje u shënua në minutën e 4-të, ku Milinkoviq – Saviq, ia dha Lazios eperësinë.

  Ndërsa, në minutën e 38-të ishte Zaccagni, ai që dyfishoi epërsinë e Lazios ndaj Milanit, shkruan Reporteri.net.

  Ndërsa, në minutën e 67-të, Luis Alberto nga pika e bardhë u tregua i saktë, i cili i çoi shifrat në 3-0.

  Kurse, për golin e katërt e rezultatin përfundimtar u përkujdes Felipe Andreson, i cili e shfryëzoi një asistim të Luis Albertos.

  Me tri pikët e sotme, Lazio gjendet në pozitën e tretë me 37 pikë, një më pak se Milano që është në pozitën e dytë dhe 13 më pak se Napoli që është në vendin e parë.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!