Lazio me vështirësi fiton ndaj Udineses, Muriqi zhvillon 66 minuta

Lazio ka arkëtuar pikët e plota në udhëtim te Udinese.


Skuadra e drejtuar nga Simeone Inzaghi fitoi me rezultat minimal 0 – 1, shkruan lajmi.net.

Ishte Marusic që shënoi golin vendimtar në ndeshje pas asistimit të Milinkovic-Savic (37′).

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi ishte nga minuta e parë dhe zhvilloi 66 minuta, por i pafat para golit.

Sidoqoftë, me këtë fitore, Lazio renditët në pozitën e shtatë me 49 pikë, derisa Udinese zë vendin e 12-të me 33 sosh.