Legjenda e futbollit gjerman dhe fituesi i ‘Topit të Artë’ po qëndron në Kosovë

Legjenda gjermane Lothar Matthaus ka mbajtur sot konferencë për media në Prishtinë, ku, në mesin e shumë gjëra të tjera, ka diskutuar edhe për mundësitë e Kosovës që të kualifikohet në Kampionatin Evropian 2020.


Ish-futbollisti legjendar i Kombëtares së Gjermanisë dhe Bayern Munichut, u prit në Prishtinë nga drejtuesit e “Teleperformance Deutchland” dhe nga tifozë të tij.

Gjatë kësaj vizite, ai tha edhe se përkundër që Kosova mund të marrë më pak pikë në ndeshjet kundër Republikës Çeke dhe Anglisë, prapëseprapë beson se Kosova do t’ia dalë të kualifikohet në EURO 2020.

“Kosova ka pasur disa lojë. Me Anglinë do ta ketë vështirë. Kosova e ka një skuadër që i beson njëri-tjetrit. Besoj se me Çekinë dhe me Anglinë do të ketë më pak pikë, por besoj që do t’ia dalë të kualifikohet”, është shprehur Matthaus.

Aty ai u takua edhe me lojtarët dhe nënkryetarin e klubit të Prishtinës, Afrim Muçiqi.