×
 • Sport
 • Sport

  Liverpool e shkatërron Unitedin, ia jep 7 copa në derbi

  Reporteri
  05 Mars 2023 | 19:21

  Liverpooli e ka shkatërruar Manchester Unitedin pasi e ka mposhtur me rezultat të thellë 7-0 në derbin që u zhvillua në “Anfield Road”.

  Golin e parë dhe të tretë i realizoi Cody Gakpo, derisa nga dy gola i shënuan edhe Nunez e Gakpo.

  Roberto Firmino shënoi në minutën e 89-të golin e 7.

  Me këtë fitore Liverpooli ngritët në pozitën e pestë në tabelë me 42 pikë, shtatë më pak se United që mbanë vendin e tretë në tabelë. /Reporteri.net/.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!