×
 • Sport
 • Sport / Eliminimi

  Liverpooli dështon edhe në Ligën e Evropës

  Reporteri
  18 Prill 2024 | 23:06

  Planet e Liverpoolit në fillim të sezonit ishin që të fitonte katër trofe, mirëpo që prej atij synimi, klubi anglez është eliminuar nga Kupa FA, nuk i ka punët mirë në Premier Ligë nga humbja e fundit nga Crystal Palace dhe të enjten mbrëma është eliminuar nga Liga e Evropës.

  Atalanta me fitoren e madhe në Anfield para një jave me rezultat 3 me 0, këtë të enjte pësoi me rezultat 1 me 0, por ishte i pamjaftueshëm që anglezët të kalonin tutje.

  Golin e vetëm në këtë takim e ka realizuar Mohamed Salah nga penalltia.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!