Liverpooli dhe Man Unitedi të gatshëm të ofrojnë deri në 70 milionë për Barellën

Nicolò Barella i ka impresionuar të gjithë me paraqitjet për Italinë në EURO 2020.


24-vjecari, ka arritur të zgjojë interesimin e klubeve të mëdha, Liverpool dhe Manchester United.

Sipas “Tuttomercatoweb”, ato janë të gatshëm të ofrojnë deri në 70 milionë euro për yllin e Interit.

Interi e bleu atë për 44.5 milionë euro në vitin 2019 me të cilin në sezonin 2020/21 fitoi Serinë A.

Reklamë

Liverpool dhe Manchester United e kanë seriozisht për italianin, por Barella preferon të qëndrojnë tani për tani në Itali.