Liverpooli fiton në sekondat e fundit, Sadio Mane bën heroin

Liverpooli e ka mposhtur Aston Villën në udhëtim me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 11-të në Premier Ligë


Skuadra e udhëhequr nga Jurgen Klopp arriti fitoren vetëm në minutat e fundit ku shënuan dy gola për ta përmbysur Aston Villën, shkruan Reporteri.net

Trezegue kaloi në epërsi vendasit në minutën e 21-të, ndërsa Liverpooli arriti fitoren me golat e Robertson 87′ dhe Mane 90′.

Në anën tjetër edhe Manchester City ka fituar ndaj Southamptonit me rezultat 2-1.

Pas xhiros së 11-të Liverpooli tani ka 31 pikë, ndërsa përcjellësi i parë, Manchester City ka 25 pikë. /Reporteri.net/