×
 • Sport
 • Sport

  Liverpooli mposht lehtësisht Lutonin

  Reporteri
  21 Shkurt 2024 | 22:45

  Liverpooli ka triumfuar 4-1 ndaj Luton Town në kuadër të javës së 26-të në Ligën Premier, përcjell Reporteri.net.

  Kjo ndeshje u luajt të mërkurën në mbrëmje, për shkak se në fundjavë, Liverpooli luan në finale të Kupës EFL kundër Chelseat. Liverpooli fitoi me rezultatin 4:1.

  Ndeshjen më mirë e nisën mysafirët që shënuan qysh në minutën e 12-të me anë të Chiedozie Ogbene.

  Virgil van Dijk në minutën e 56-të dhe Cody Gakpo dy minuta më pas, e kthyen epërsinë e “të kuqve”.

  Liverpooli prinë në tabelë me 60 pikë. Manchester City i dyti me 56 pikë dhe Arsenali me 55 pikë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!